SKI AREÁL MOSTEK
mimo provoz
Zobrazit na:

Česká nebo zahraniční lyžařská střediska?

Do Česka se blíží zima. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Plánujete pobyt v ČR nebo zvolíte raději zahraniční nebo středisko? Rozhodují především finance. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. Investice jsou opravdu vidět. Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavena byla spousta nových lanovek a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Obvykle však chybí komplexní služby. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Bufet sice na většině míst najdete, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku.

Česká střediska se zlepšují, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A rozhodně za to nemůže pouze terén, ten bychom odpustili. Naše pohoří naneštěstí tak příliš velká nejsou. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Kam ale jet, když do ČR nechci? Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Levnější ubytování je ve Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko má areály přibližně stejně kvalitní, jsou však výrazně blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 23.9.
částečně oblačno
17°C
9°C
Neděle
24.9.2023
částečně oblačno
17°C
9°C
Pondělí
25.9.2023
jasno
20°C
15°C
Úterý
26.9.2023
jasno
24°C
16°C