SKI AREÁL MOSTEK
mimo provoz
Zobrazit na:

Kdo by neznal překrásné město Český Krumlov?

Jihočeské město Český Krumlov patří bez diskuse k největším turistickým lákadlům v naší zemi. Každý rok do tohoto města zavítají desítky tisíc tuzemských i zahraničních hostů. Město Vám může nabídnout renesanční fasády domů v historickém centru, které obtáčí řeka Vltava, malebná zákoutí a uličky a samozřejmě v první řadě krumlovský zámek s rozsáhlou zahradou. Český Krumlov je také doslova rájem vodáků, kteří se plaví po Vltavě, a krásu města i zámku mohou obdivovat z netradičního pohledu od říční hladiny. Pozoruhodné jsou však i okolní přírodní scenérie a výhledy, která byste si neměli nechat ujít. Kdo přijede do Krumlova vlakem, ten může jeho krásy obdivovat již od silnice, nedaleko nádraží. Budova nádraží se totiž nachází vysoko nad městem, na kopci, odkud je velmi pěkný výhled na zámek a některé domy v historickém centru.

Nádherné panorama města se siluetou zámku je také z opačné strany, z Křížového vrchu. Kromě exteriérů zámku, jeho nádvoří a zahrady, byste si mohli vyšetřit čas i na tuto vyhlídku, kteří patří k těm nejkrásnějším v okolí. Přístup ke Křížovému vrchu je po modré turistické značce a na jeho vrcholu si můžete prohlédnou, ale pouze zvenčí, kapli Marie Bolestné. Nejúchvatnější pohled z Křížového vrchu na město je především navečer, kdy jsou domy a zámek osvětleny podvečerním Sluncem.

Zajímavý tip na výlet v okolí Krumlova je i Kleť – nejvyšší hora Blanského lesa. Na vrchol se pohodlně dopravíte sedačkovou lanovkou a ze zdejší rozhledny je nádherný výhled do okolí. Pěknou podívanou nabízí i údolí Vltavy pod zříceninou hradu Dívčí Kámen. Údolí Vltavy patří právem k nejkrásnějším místům v České republice. I přesto, že je přístupné po turistické stezce podél řeky, je civilizací nedotčené a není narušené ani žádnou stavbou přehradní hráze nebo dopravní komunikace. Pobyt na českokrumlovsku si můžete zpestřit rovněž pěkným výletem do přírodní rezervace Čertova stěna – Luč, která se nachází poblíž Loučovic u Vyššího Brodu. Rezervace zaujímá i Čertovy proudy, což je úchvatné divoké řečiště Vltavy plné balvanů a prahů.

Čtěte také: Český Krumlov a okolí rozhodně stojí za vidění

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 23.9.
částečně oblačno
17°C
9°C
Neděle
24.9.2023
částečně oblačno
17°C
9°C
Pondělí
25.9.2023
jasno
20°C
15°C
Úterý
26.9.2023
jasno
24°C
16°C