SKI AREÁL MOSTEK
mimo provoz
Zobrazit na:

Co nepodcenit před odjezdem na hory

Co dělat, aby se Vaše zimní dovolená nezměnila v průšvih? Hlavně nepodcenit přípravu. Je spousta věcí, které se mohou pokazit. A co hůř, vy budete před svojí drahou polovičkou za blbce. Chcete se připravit, aby problémy přijít nemohly? V tomto krátkém článku se pokusím shrnout ty nejběžnější problémy.

Co nesmíte podcenit je příprava vašeho automobilu. Je to sice neuvěřitelné, ale stále se najde spousta hazardérů, kteří jezdí na letních pneumatikách. Neštěstí je pak dílem okamžiku. Bez zimních pneumatik nevyrážejte nikam. V tom lepším případě byste mohli skončit v příkopě, v horším pod zemí. Zapomenout na zimní směs do ostřikovačů se také nemusí vyplatit. Sněhové řetězy jsou také naprostá nutnost.

Druhou často opomíjenou věcí je lyžařské vybavení. Pokud však selže, máte dolyžováno. Každý ví, že se má teple obléci. Vzít si termoprádlo a kvalitní bundu, ale většina lidí už zapomene na náhradní snowboardové přezky nebo pořádně seštelovat vázání na lyžích. Náhradní přezky jsou pro snowboardisty téměř nutnost. Obětování několika málo stokorun vám pak může ušetřit i hodiny běhání po ski servisech. Vybavení většiny ski servisů je navíc velice chabé. Vázání na lyžích je zase nutné mít správně nastavené. Nastavit vázání správně však každý servis nedokáže. Mnohdy se stane, že pouze utratíte peníze a vázání máte seštelované naprosto amatérsky. Dobré je vybírat servis především na základě doporučení známého.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 23.9.
částečně oblačno
17°C
9°C
Neděle
24.9.2023
částečně oblačno
17°C
9°C
Pondělí
25.9.2023
jasno
20°C
15°C
Úterý
26.9.2023
jasno
24°C
16°C